Жінки в IT

Карен Спарк Джонс - британський учений в галузі інформатики.
Спарк зробила значний внесок у дві окремі області: інформаційний пошук (ІП) та обробка природної мови (ОПМ). В останні роки свого життя вона займалася інтеграцією цих напрямків в основні блок-схеми штучного інтелекту. Її найбільш важливим внеском є створення концепції обліку ваги слів зворотної частоти документа (IDF), яку вона описала в статті в 1972 році.
На сьогоднішній день IDF використовується в багатьох пошукових системах, зазвичай, у складі схеми TF-IDF.


Геді Ламар - австрійсько-американська акторка та винахідниця.
Математично обдарована, вона разом з композитором Джорджем Антейлом винайшла методи розширення спектра зв'язку та стрибкоподібного перестроювання частоти, які необхідні для бездротового зв'язку від докомп'ютерної ери і до наших днів.


Адель Голдберг - американська вчена у галузі інформатики, відома своєю роботою у галузі об'єктно-орієнтованого програмування і графічних інтерфейсів та розробкою мови програмування Smalltalk.

Адель внесла значний внесок у зародження і розвиток об'єктно-орієнтованого програмування. Разом з Аланом Кей Голдберг працювала над шаблонами проектування - це були попередники тих шаблонів, які широко застосовуються в об'єктно-орієнтованому програмуванні. Адель і її команда в Xerox Palo Alto Research Center створили багато концепцій, які потім стали базою графічних користувальницьких інтерфейсів.

Софі Вілсон (англ. Sophie Wilson; нар. 1957 Лідс, Йоркшир, Велика Британія) - провідний британський вчений у сфері комп'ютерних технологій, визнана однією з 15 найважливіших жінок в історії технологій.

Софі Вілсон розробила мікрокомп'ютер Acorn, перший з довгої серії комп'ютерів, що продавались Acorn Computers Ltd, включаючи мову програмування BBC BASIC.
Пізніше Вілсон розробила набір інструкцій архітектури ARM, який використовується в більшості смартфонів 21-го століття. Вілсон є директором технологічного конгломерату Broadcom Inc.
У 2016 році Вілсон стала почесним членом коледжу Селвін у Кембриджі.

Лінн Енн Конвей - американська вчена-комп'ютер, інженер-електрик, винахідник та трансгендерна активістка. Conway примітний багатьма піонерськими досягненнями, включаючи революцію Mead & Conway в дизайні VLSI, яка інкубувала нову галузь автоматизації електронного дизайну.

Конвей приєдналася до компанії Xerox PARC в 1973 році, де вона керувала «БІС групою систем» під Бертом Сазерленда. Співпрацюючи з Carver Mead з Каліфорнійського технологічного інституту по НВІС методології проектування, вона є співавтором Введення в VLSI Systems, новаторським роботу, яка незабаром стане стандартним підручником в проектуванні мікросхем, використовуваних в більш ніж 100 університетах по 1983. Книга і ранні курси були початком від революції Mead & Conway в НВІС проектуванні системи.